• info@royaninstitute.org
  • 021-23562000

مشاوره تغذیه

رژیم غذایی که تنها میزان کالری دریافتی را تقلیل دهد برای کاهش وزن، مناسب نیست. برای غلبه بر چاقی لازم است در قالب یک رژیم غذایی مناسب، عادات بدغذایی فرد اصلاح شود. عادت به یک برنامه غذایی سالم نه‌تنها کلید کاهش وزن است، بلکه پس از پایان رژیم، باعث ثبات وزن و سلامت فرد خواهد شد.  برخلاف تصور عموم برای داشتن رژیم غذایی سالم لازم نیست برخی از غذاها حذف شوند، تنها رعایت اعتدال کافی است. امروزه برخی از انواع رژیم‌های غذایی نادرست، مانند رژیم پرپروتئین و کم کربوهیدرات مورد اقبال عمومی قرارگرفته‌اند؛ این در حالی است که رعایت چنین رژیم‌هایی در کوتاه‌مدت باعث بازگشت سریع وزن به حالت اول و در طولانی‌مدت باعث تسریع ابتلا به بعضی بیماری‌ها خواهد شد.  از سوی دیگر توجه به این نکته ضروری است که کاهش وزن سریع و بیش‌ازاندازه باعث مشکلات حادی ازجمله کمبود مواد مغذی و بروز بسیاری از بیماری‌ها می‌شود.

با در نظر گرفتن این نکات و با توجه به اینکه هر فرد ویژگی‌های فیزیولوژیک و شیوه زندگی ) مقدار فعالیت بدنی و عادات
غذایی و...)  خاص خود را دارد، لازم است برای کاهش وزن نیز رژیم غذایی مخصوص به خود را داشته باشد، لذا به‌منظور تنظیم یک رژیم غذایی متنوع، متناسب و دربرگیرنده تمام گروه‌های غذایی، مراجعه به یک متخصص تغذیه ضروری خواهد بود.  
با توجه به مطالب گفته‌شده و ازآنجایی‌که درمان چاقی به‌وسیله کاهش وزن مؤثر نه‌تنها باعث افزایش اعتمادبه‌نفس و رضایت از زندگی خواهد شد، بلکه موجب ارتقای سلامت عمومی، بهبود وضعیت خواب و افزایش شانس بارداری نیز خواهد شد.  
ازاین‌رو کلینیک جامع پیشگیری و کنترل دیابت رویان برنامه منسجم و منظمی به نام بسته پیشگیری برای کنترل وزن و رسیدن به وزن ایدئال به مراجعان ارائه می‌کند. در این بسته درمانی، فرد مراجعه‌کننده ابتدا با پزشک، متخصص تغذیه، متخصص فیزیولوژی ورزشی و روان‌شناس سلامت مشاوره کرده، توسط این افراد مورد ارزیابی قرار می‌گیرد؛ سپس برنامه درمانی شش‌ماهه‌ای متناسب با ویژگی‌های فرد به وی ارائه می‌شود. در طی دوره شش‌ماهه، فرد مورد درمان همچنان می‌تواند از مشاوره گروه پزشکی نیز بهره‌مند گردد.